red sticks asasin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

red sticks asasin

role play real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Momente de liniste.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeMier Aug 24, 2011 10:28 pm

Obosita. Singurul cuvant pe care il puteam gasi pentru mine in acel moment era "obosita" . Era obosita , facuse mult sport in ziua aceea iar acuma statea pe banca din vestiar asteptand sa ii se linisteasca respiratia si sa o ia inapoi pe ritmul ei.
Isi daduse tricoul larg , negru jos ramand in bustiera . Isi cauta cu privirea maieul dar nu il prea zarea, sigur il pusese in ghiozdan. Isi dadu jos pantaloni scurti tranagdu1si blogu mulati , negri pe ea . Se ridica de pe banca uitandu`se dupa tricou . Cauta si in ghiozdan dar nu il gasise , ar fi preferat sa ie pe undeva pe sub banca , nu avea chef sa mearga pana acasa la ea cu un tricou transpirat.
Intr`un final il gasise luandu`l pe ea si punandu`si hainele transpirate care urmau sa fie spalate in micul ei ghiozdan alb cu negru. Isi trantise ghiozdanul pe un umar iesind din vestiare.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeMier Aug 24, 2011 10:50 pm

După un antrenament pus bine la punct în sala de forţă , intră într-un duş cu apă călâie cât să îi scurgă transpiraţie de pe piele. Corpul lui era al naibi de bine făcut ,şi acum fără exagerări de autor chiar arăta al naibii de bine gol puşcă.
Ieşi rapid, căci nu îi plăcea să zacă sub apă atunci când avea timpul lui liber şi rapid mai rapid ca duşul se îmbrăcă cu nelipsiţii blugi şi un tricou alb mulat încât muşchii abdomenului să fie cât mai la vedere şi îşi aruncă treningul negru Nike (nu era un mare fan al mărcilor, dar ce era de calitate era de calitate) în vestiar.
Tuşi scurt , ţigăriile fumate foarte des îi făcea al dracului de rău mai ales atunci când el fumat câte 2-3 pachete pe zi.
Îşi aprinse o ţigare din pachetul lui de Dunhill negru şi ieşii pe hol în neatenţie şi cu grabă pentru pauza prelungă.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeJoi Aug 25, 2011 7:57 am

Impinse incet usa de la intrare lasand aerul proaspat sa`i inunde narile. Ce lipsea din tot acel peisaj? O tigare buna. Isi controla bine buzunarele gasind intr`un final pachetul de Winston Blue. Isi lua o tigara si si`o aprinsese ramanad inca in pragul usii.
In jur nu era nimeni , ii placea linistea , isi baga o mana prin parul putin ciufulit , incercand sa il aranjeze cat de cat . Nu`i prea pasa ei cum aratase , mai ales dupa un antrenament, dar nu avea de cand sa mearga acasa cu niste priviri uracioase in spate.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeJoi Aug 25, 2011 8:11 pm

Trase încă câteva fumuri aprige din ţigare , ajungând rapid la filtru pe care îl aruncă într-un coş de gunoi. În şcoală nu era voie să se fumeze , dar el fiind profesor i se făcea excepţie fiind şi unul foarte bun în materia pe care o preda.
Înaintă văzând un cap roşcat al unei tinere mult mai mici de înlţime ca el , aceasta fuma ceea ce nu era deloc conform regulilor şcolii. Întinse braţul drept , cu degetele lungi de pianist "smulgându-i" dintre buze ţigareta.
-Şti că aici nu este voie să fumezi , nu? o întrebă privind-o de sus ,el având în jur de 1.90. Nu o mai văzuse prin şcoală pe roşcată şi se gândi că ori se transferase ori era nouă.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeJoi Aug 25, 2011 9:01 pm

Cand savuram mai bine tigarea imi fusese smulsa dintre buze.Am privit iritata la tipul ce tocmai se afisase in spatele meu. Era al naibi de inalt ,avea un corp atletic ceeace sigur era un soi de profesor de antrenamente sau ceva in genu.
Inghiti in sec dandu`si ochii peste cap,se lasa pe un picior incrucisandu`si bratele la piept.
-Nu sunt inauntru , adica sunt practic afara. ma balbaiam . nu prea stiam ce sa ii zic, speram doar sa nu fie mare paguba.
Eram noua pe acolo si nu stiam chiar toate regulile, defapt eram constianta de ele dar nu ma gandeam ca la ora aceea mai era cineva prin zona.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 11:34 am

Tuşi impertinent , ţigăriile astea îi făceau viaţa amară, şi scoase din buzunarul blugiilor marca Zara o batistă albă de hârtie. Scuipă un fel de sânge amestecat cu salivă şi aruncă în coşul cel mai apropiat batista.
"O să mor! O să mor al dracului de repede!" îşi replică în sinea sa privind-o pe tânără.
-Şi chiar ţi se pare că-mi pasă că tu nu eşti înăutru? Este loc special pentru fumători şi ... i-a spune-mi numele tău. murmură pe un ton rece , indicgant precum profesorii exigenţi ( şi el făcea parte din aceea "gaşcă" , dar uneori era chiar de treabă ...-depinde de starea în care era- )
Tusea se împotmolea singură , uşor uşor. Dar plămânii lui negrii , erau prea perforaţi ca să mai reziste un an la aerul rece şi tutunul exagerat.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 4:48 pm

Mda , era clar , intrasem din nou in belele. Se tineau mereu de mine ca un scain , doar cand eram ori obosita ori prea fericita. Iar in momentul de fata nu aveam nici un cjef sa fac o vizita in biroul directorului , sa imi tina o morala si poate chiar sa fiu pedepsita.
Profesorul se parea ca era destul de exigent iar dupa tonul pe care il folosise nu prea avea chef de glume.
-Ei haideti , ma scuzati dar... trebuia sa scap cumva , o scuza impertinenta , ceva , dar in mod sigur numele nu aveam sa il spun.
-Sunt noua pe aici , si sunt foarte obosita si chiar aveam nevoie de o tigare , banuiesc ca si dumneavoastra fumati si stiti cum e , nu`i asa? incercam eu sa explic facand o fata de copila nevinovata sperand sa mearga sau sa ma ajute la ceva
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 9:52 pm

Nu îi plăcea când era implorat de toţi copii impertinenţi din punctul lui de vedere. Nu îi plăceau copii atât de mult cât îi plăceau ţigăriile , deci într-un punct de vedere anumit şi tânăra roşcată avea dreptatea ei , el fuma mereu nu numai când era stresat , supărat sau te miri ce.
Pentru că era nouă , renunţă la răutatea lui şi oftă scurt.
-De data asta eşti iertată , dar te rog să fumezi afară sau la locul special măcar. şoptii cu non-şalanţă părând de treabă (fiind aşa)...da era genul tipic de persoană bună , dar nu vroia să arate asta căci copii se suiau în capul lui apoi şi asta nu era deloc plăcut.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 10:00 pm

Rasuflu usurata. Da ii prinsese un anumit punct slab. Si el fuma si stia foarte bine cum era. Scapasem cu bine , deci fara biroul directorului si alte tampenii. Mi`am inghesuit pe fata mea mica si ovala un zambet de recunostinta
-Multumesc , promit ca nu o sa mai repete! sau cel putin speram , la chestiile astea eram foarte imprevizibila.
-Sau cel putin sper... spun eu un pic mai incet sperand sa nu fiu auzita , nu era cine stie ce vorba dar tipul ma speria intr`un anume fel.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 11:32 pm

-Sper să nu se mai repede! De data asta am fost indulgent , altă dată nu o să mai fiu. îi spuse roşcatei cu un iz de răutate , dar avea dreptate. Era o şcoală destul de aspră şi ordonată , aici nu trebuia niciodată să existe un ţap ispăşitor.
Îşi băgă mâinile adânc în buzunarele blugiilor şi dădu să iasă afară spre locul fumătoriilor. Se aşeză pe o bancă şi îşi aprinse un Dunhill negru , trângând rapid ,duios , fumul din filtru.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 11:52 pm

Mi`am dat ochii peste cap zicandu`mi ca tipul chiar avea o problema. M`am dus pana la locul fumatorilor scotandu`mi o tigare din pachet , speram ca acuma sa nu aiba nimic cu mine , eram in locul acela nenorocit asa ca.
-Aici pot fuma , nu? intreb eu pentru orice eventualitate.
Nu apucasem sa`mi savurez cealalta tigare . Mi`am bagat mana prin parul ciufulit. Ajunsa acasa era clar ca urma sa ma bag sub dus si sa ma spal timp de o ora , adoram dusurile lungi , erau asa relaxante.
Stateam cu tigarea in mana si bricheta asteptand raspunsul profesorului.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 6:50 am

Trase un fum perpetuant din ţigaretă şi o privi pe roşcată sec, să nu se comporte cu el precum se comportă cu alţi puştani că (,) cu el nu e de joacă!
Desigur. dădu din umeri nepăsător şi total dezinteresat.
Era cu capul în nori , ştiţi vorba aia? stai şi te gândeşti la ziua de mâine? eh , cam asta făcea şi el. Se gândea la ziua de mâine , că şi mâine va preda cu aceiaşi copii , se va plictisi , va fuma până îşi va înebuni plămânii şi apoi va scuipa sânge.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeSam Aug 27, 2011 9:07 am

Zambesc sec in coltul gurii si imi aprind tigarea. Imi bag bricheta in buzunar si ma asez pe treptele reci si stau si privesc visatoare cerul.
Ar fi fost mai usor daca acuma ma aflam pe balconul meu iubit. Acolo imi savuram cel mai bine tigarile .
Mi`am scos un caiet cu coperta verde deshis , un fel de vernil , plin de mazgalituri si semnaturi. L`am deschis , era caietul meu cu portrete si desene. Am scos un creon din ghiozdan si am inceput sa imi caut un subiect.
Mai trag un fum si il rivesc incruntata pe profesor , da era un subiect bun. Incep , incet incet sa il desenez.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 12:46 am

Tuşii , tuşi din nou până se simţi ameţit. Înjură printre dinţi imediat ce tusea se potoli şi deloc culmea pentru el îşi duse ţigarea între buze , rezemându-se pe bancă liniştit continuând să fumeze deşii viaţa lui devenise scurtă din cauza tutunului.
Privi cerul cu atâta pasiune de parcă visa că face sex pe nori , cu vreo nouă profesoară... prefera roşcatele , dar din câte văzuse în şcoală erau numai...blonde! Drept profesoare desigur , s-ar fi dat şi la eleve dar... serviciul ăsta îi oferea multe şi nu vroia să-l rişte pentru vreo puştoaică pe care ar fi izgonit-o mai încolo.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 3:17 pm

Mai trag un ultim fum din tigare si o arunc. Ma incrunt . Ceva nu imi iesea bine ,daca nu se misca atat poate era gata deja , dar cum o facea pe "ascuns " nu`i putea cere sa stea cateva minute nemiscat.
Intr`un final termin. Nu era cel mai stralucit portret al meu dar aveam nevoie sa desenez. Ii conturasem bine ochii si il desenasem cu tigarea in mana.
In desenul meu parea un om obosit , incruntat , care abia astepta sa ajunga acasa si sa se relaxeze.
Zambesc scurt inchizand caietul oftand scurt.
-E bine si asa... gandesc eu cu voce tare
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 4:08 pm

Mai trase un fum , ipotent în ceea ce era ţigarea pentru el ... nu o putea lăsa din mână , nu o putea arunca dacă nu ajungea să rămână decât un muc de filtru , blesteme!
-Vreau să văd şi eu. mormăi dându-şi seama că fata desena ceva , nu neapărat pe el , dar ştia că curiozitatea lui îl măcina să vadă talentul ascuns al roşcatei.
Se ridică de pe bancă şi se apropie de aceasta aplecându-se aşteptând să deschidă blocul de desen.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeDum Aug 28, 2011 5:12 pm

Ramasem cu gura intre-dechisa , cum putea sa ii arate desenul , mai ales ca il desena pe el? Stranse involuntar caietul intre maini. Buzele ii se arcuira intr`un zambet ciudat si se uita fix la el.
-Um , nu cred ca o sa va placa , defapt v`am desenat pe dumneavoastra! nu m`am putut abtine , imi gasesc un subiect de desen foarte usor si na... spun pe un ton usor balbait incercand sa ma scuz.
Deschid caietul rasfoindu`l ajungand la desenul lui. Speram sa nu se infurie , nu facusem nimic grav , doar il desenasem.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 12:56 am

Tuşi slab pentru a mia oară pe ziua de astăzi şi privi slab printre desenele roşcatei aşteptând să îşi vadă şi chipul pocit pe acolo. Ajunse într-un final şi la desenul cu el , uimitor! Deloc pocit , deloc o măzgăleală tipică unei adoleşcente , deloc ceva neprofesional.
-Eşti foarte talentată. Ar trebui să expui câteva în panoul şcolii de artă, cum spuneai că te cheamă? întrebă privind-o de mai aproape fără să bage de seamă apropierea dintre ei.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 8:26 am

Ramase putin socata. Cum sa isi expuna mazgaliturile care le facea in timpul liber pe panoul scolii? Poate nu observasem dar obrajii mei prinsesera o nuanta mai rosiatica.
-Isadora Honoria Conroy , puteati sa`mi spuneti Dora. Si nu cred ca expunerea lor pe panoul scolii o sa fie ceva frumos. Sunt doar niste schite. Daca doriti va pot da desenul.
Spun punand degetele pe foaie rupand`o cu grija din caiet. Foile erau prinse doar un pic cu o banda sus de lipici. Cateodata ma intrebam cand aveau sa cadatoate
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 1:38 pm

Luă caietul din mâna ei , imediat ce împachetă desenul şi-l băgă în buzunarul de la spate. Privind printre desene , lui i se părea destul de reuşite din moment ce erau doar nişte schiţe amărâte. El nu era un artist , dar avea simţul artei şi putea să citească uşor persoanele talentate.
-O să-ţi spun Isadora, nu prea îmi place să spun prescurtări aşa de la început. pe un ton grav , mormăi acesta. Şi insist că ar trebui să le expui pe panou.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 8:36 pm

Simt cum imi pulseaza sangele in obraji dominandu`mi tot chipul. Nu puteam sa trec linistita pe langa panou si sa imi vad prostiile , si cum ma simteam daca alti radeau de ele. Muream incet.
-Uite , daca chiar doriti sa expuneti ceva desenat de mine , pot face un portret sau un desen calumea , as muri daca as trece pe langa panou si as afla ca cineva rade de desenele mele , le fac din plictiseala ca sa imi ocup timpul.
Minteam , oarecum. Faceam de placere dar cumva vream sa ma scot. Nu era modesta , doar socata.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 10:09 pm

Se ridică în picioare , şi îşi scoase înc'o Dunhill neagră din pachet băgând-o între buze, o aprinse cu Zippo originală pe care o moştenise de la bunicul lui ( fost veteran de război , bricheta aceea era originală pentru că o primise în război , iar în război soldaţii aveau numai brichete Zippo cu fitil căci erau cele mai bune şi cele mai rezistente , din fier pur ) , să-i fie ţărâna uşoară!
-Ah eu spuneam aşa , încât să-ţi fac o ofertă , acum faci după bunul plac. spuse brunetul , cu un mic zâmbet schiţat pe buze trăgând din tutun.
Îi întinse şi ei pachetul în caz că vroia să se servească.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 10:14 pm

Am dat din cap in semn negatic si l`am privit. Oferta era buna , trebuia sa fac asta , o schimbare , poate candva imi va folosi. M`am uitat la caietul plin de mazgalituri si am cugetat pret de cateva minute.
-Cred ca totusi , nu ar fi ceva rau , daca doriti puteti alege acuma o schita , care vi se pare buna pentru panou si vad , in seara asta oricum o sa lucrez la un nou portret. spun zambind asezandu`ma mai bine pe treapa. Era putin rece afara dar ei nu ii era frig , chiar daca statea pe beton.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 10:32 pm

Închise pachetul de ţigări şi-l băgă la loc în buzunar. Afara se însera din ce în ce mai mult , nu înţelegea de ce el încă mai era la şcoală şi nu pleca acasă să se liniştească , să bea o bere rece şi să doarmă după un duş bine meritat.
Gura îl luă pe dinainte şi se uită mai bine la fată:
-Ai vrea să mergem undeva să bem ceva , Isadora? o întrebă pe aceasta întinzându-i o mână în caz că accepta să seo poată ajuta să se ridice mai repede pe de cimentul rece.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 10:37 pm

M`am gandit putin si eram indoita. Defapt ce putea fi asa rau in a iesi cu un profesor?Era inafara scoli deci , nu mai era in timpul serviciului iar eu nu mai eram o eleva de al lui. Am zambit acceptandu`i mana pe care am folosit`o sa ma ridic de pe beton. Piciorele imi erau putin amortite dar ma descurcam.
-Sigur , oricum nu prea aveam ce face. spun asezandu`mi mai bine micul ghizdan pe spate bagandu`mi o mana in buzunarul pantalonilor trei-sfert de trening.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Momente de liniste. Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. Icon_minitime

Sus In jos
 
Momente de liniste.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
red sticks asasin  :: Academia Red . :: Sala de sport . :: Vestiarele .-
Mergi direct la: