red sticks asasin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

red sticks asasin

role play real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  I'd come for you .

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Lee Suhoon
Profesor
Profesor
Lee Suhoon


Mesaje : 74
Data de inscriere : 25/08/2011

 I'd come for you . - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'd come for you .    I'd come for you . - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 7:18 am

Fetele încep să vorbească repede atunci când sunt emoționate, sau... ce?! La naiba, ce a zis? Nu a înțeles nimic, el care vorbește rar și clar. Uhum, iote și rima. Pam pam. Ceea ce auzise clar au fost ultimele două propoziții. E o idioată dacă are impresia că ar putea avea o relație? Eh? De ce? E ridicol! O să îi demonstreze că se înșeală aici. Se înșeală amarnic. El ar putea să aibă o relație cu ea, și invers. O să aibă grijă de ea, o să o asculte mereu când are nevoie și o să fie mereu alături de ea. El o să fie tot ce va avea nevoie. El și doar el.
A hotărât că ar fi mai bine să tacă și să îi demonstreze în timp că se înșeală, oricum cu vorbele nu rezolva nimic. El credea mai mult în fapte decât în vorbe.
În puțim timp ea îl apucă de mână și își împleti degetele cu ale lui. Îi plăcea, la nebunie chiar. Nici nu se aștepta să îi placă așa mult. I-a strâns mai tare mâna într-a lui și începu să meargă cu ea. Unde ar putea să o ducă? Ugh, nu știa ce preferă fetele. Era paralel cu așa ceva. A oftat lung și se opri, ducându-și cealaltă mână la ceafă.
-Okaay...! Nu știu nimic despre fete, so... unde preferi să te duc?
Sus In jos
Rebecka Ryan.
Anul III
Anul III
Rebecka Ryan.


Mesaje : 151
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 30
Localizare : pe lângă lapte şi cafea.

 I'd come for you . - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'd come for you .    I'd come for you . - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 7:45 am

- Păăăi....putem să mergem prin parc sau chiar prin centru sau pur şi simplu la o cafenea ! Crede'mă, îmi este indiferent, ridică ea uşor din umeri după ce îi răspunse şi chicoteşte dulce, într-un mod adorabil.
Îşi aşeză ceva mai bine capul pe umărul lui, în timp ce se dădea şi mai aproape de el, apoi îl strânse delicat de mână, îndreptăndu'se cu paşi micuţi, dar vioi către ieşirea din cămin.
Se simţea bine. Prea bine. Îi era frică. De cineva ? Nu ! De fericire ? DA, da, da, da, ! Îi era, de fapt, frică să nu-l piardă pentru alta mai bună sau fiindcă ea mereu ştia să dezamăgească doar prin vorbe sau chiar fapte, fără a'şi da seama uneori.
Sus In jos
Lee Suhoon
Profesor
Profesor
Lee Suhoon


Mesaje : 74
Data de inscriere : 25/08/2011

 I'd come for you . - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'd come for you .    I'd come for you . - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 8:00 am

off: dacă îl dezamăgeşti, I'M GONNA KILL YOU AND THROW YOU OFF A PLANE :-wwwwwwwwww =D
on:
Ce ar putea face prin parc? Ugh, o să fie awkward, ca de obicei. În fine, a ales toate variantele. Mai întâi o va duce în parc, apoi o va lua prin centru pentru a ajunge la cafenea. Hoho, e inteligent, nu? [NO] ...Okay. Oricum, se va asigura că nu va pierde prea mult timp în parc, el plictisindu-se dacă va merge, aşa, ca şi cum s-ar plimba. El se duce în parc pentru a alerga, man. El are energie şi îi place să alerge. Oh, ar fi drăguţ dacă ar face o întrecere, nu? El o să câştige, şi, şi, mai bine ar lăsa-o baltă. Realiză că trebuia să o lase pe ea să câştige. Dar el era competitiv, foarte competitiv şi stătea ofticat două săptămâni că nu a câştigat şi chiar se pregătea şi mai mult pentru a câştiga data viitoare.
În scurt timp au ieşit din cămin, şi spre fericirea lui nu i-a văzut nimeni. Nu, nu îi era ruşine cu ea, doar că trebuia să păstreze secret câtva timp. Nu dorea ca "fanele" lui să îi ia părul lui Rebecka. Oh no no.
-Uhm.. luăm taxiul până în parc?
Sus In jos
Rebecka Ryan.
Anul III
Anul III
Rebecka Ryan.


Mesaje : 151
Data de inscriere : 25/08/2011
Varsta : 30
Localizare : pe lângă lapte şi cafea.

 I'd come for you . - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'd come for you .    I'd come for you . - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 9:12 am

off: dar de ce mă vei arunca dacă am să fiu deja moartăăăă? =)) nu, nu, nu, n-am să'l dezamăgesc.

on:
Se întreba de ce dorea să meargă în parc. Nici ea nu ştia, dar spusese fiindcă asta îi venise în minte în acel moment. Când se ducea în parc, rar că tot veni vorba de asta, se ducea doar ca să alerge sau poate să se antrenze într'un loc mai altfel decât obişnuitul loc de al academie, căci uneori se plictisea.
Şi acum, dacă ei doi ar fi început să se alerge unul pe altul, ca nişte idioţi de altfel, ea ar fi câştigat. Dăăh, era evident că l-ar fi bătut, fiindcă ea mereu câştiga când venea vorba de aletrgat sau chestii de astea.
Dpă ce ieşiră din cămin, Becka se uită în jurul ei curioasă, surâzând dulce şi senină, apoi îşi ridică privirea de un albastru hipnotizant către Suhoon.
- Mmm, de ce să nu o luăm pe jos ? îl întrebă, în timp ce se juca cu mâna lui. Spera să nu fie cineva pe afară, nu de alta, dar dorea să ţină relaţia asta secretă măcar o vreme.
Sus In jos
Lee Suhoon
Profesor
Profesor
Lee Suhoon


Mesaje : 74
Data de inscriere : 25/08/2011

 I'd come for you . - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'd come for you .    I'd come for you . - Pagina 2 Icon_minitimeVin Aug 26, 2011 10:17 am

off: te voi arunca într-o junglă ca să îţi mănânce animalele corpul. funny, eh? b-)

on:
OH DOAMNE. Parcul era la kilometri distanţă. Kilometri întregi, my fucking God. Ar putea alerga totuşi, că dacă ar merge, ar ajunge la anul. Strâmbă uşor din buze şi privi ceasul ce-l avea la mână. Probabil într-o oră - o oră jumate, sau chiar două, vor ajunge acolo, noh? A mai stat câteva clipe pe gânduri, şi dacă tot merg o grămadă până în parc, să se ducă şi la o cofetărie de prin drum, apoi se vor plimba prin alte mii şi mii de locuri, probabil ea îl va căra prin magazine. Ei bine, aici va fi total de acord cu ea, lui plăcându-i la nebunie shoppingul şi chestii, fiind "fashionistha" din gaşca lui de prieteni. În fine, are gusturi, ne? Deci te rog, arată bine.
-Păi... okay.
Fetei îi plăcea cam mult se pare acea relaţie a lor, sau mai bine zis, pe el. O lăsă să se joace cu mâna sa, neschiţând vreun gest. Îi apucă el mâna şi merse cu ea către trotuar. Nu făcea paşi mari şi rapizi, ci din contră. Mergea lent, privind tot prin jur. Nu era atât de plăcut ca Daegu, totuşi... Îi plăcea mai mult acolo. Erau mult mai frumoase locurile acolo. A oftat scurt şi aproape neobservabil, sperând ca totuşi se va întoarce măcar pentru o săptămână în oraşul său natal.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 I'd come for you . - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: I'd come for you .    I'd come for you . - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
I'd come for you .
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
red sticks asasin  :: Cămin . :: Bucătăria .-
Mergi direct la: