red sticks asasin
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

red sticks asasin

role play real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Momente de liniste.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. - Pagina 2 Icon_minitimeLun Aug 29, 2011 11:09 pm

O ajută să se ridice asta însemnând că a acceptat propunerea lui, bun! Îşi băgă la rândul lui mâinile în buzunarele blugiilor de la Zara şi lăsă ţigarea între buze , trăgând din când în când din aceasta.
-Te las pe tine să alegi? întrebă referindu-se la localul unde urmau să meargă pentru a bea ceva.
Era o seară caldă , nu te aşteptai la asta mai ales că în ultimele zile , imediat ce se însera ori ploua ori era frig de îţi îngheţau toate cele.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. - Pagina 2 Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 11:55 am

Nu prea aveam un local anume care imi placea. imi era indiferent unde mergeam deci nu prea aveam eu ce alege.
-As prefera sa alegeti dumneavoastra un local ... domnule..scuzati`ma dar nu vam retinut numele. spun politicos privindu`l.
Mi`am scotocit prin buzunar involuntar pentru ca simtisem ceva hartie in buzunar. O scot si o privesc scurt. Era o mica hartie rupta dintr`un caiet cu un numar de telefon. Dau din umeri apoi o bag la loc. In momentul acela numai sa imi bat capul al cui e numarul nu aveam chef.
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 12:35 pm

Uhm desigur , acum urma să o ducă în tot felul de locuri dubioase prin care umbla el , dar nu acum trebuia să arate cealaltă faţă : faţa unui gentleman.
-Păi ok...fie. dădu scut din umeri şi ieşi pe strada principală , îşi lăsă maşina în parcarea şcolii căci avea de gând să bea şi el o bere şi nu era deloc frumos pentru reputaţia lui să conducă cu alcool la bord.
Ajunse în faţa unui bar cu muzică jazz live întotdeauna , o muzică clasică , delicată , dacă aceasta muzică nu-ţi plăcea trebuia să fi retardat mintal.
O lăsă pe tânără să intre prima , apoi o urmă.
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 3:07 pm

Localul care ii alese nu era chiar asa groaznic cum imaginaesc , muzica jazz nu era printre preferatele mele dar mergea. Am intrat in incapere apoi am cautat cu privirile un loc numai bun , de preferat unul mai retras .
Am gasit intr`un final un loc langa fereastra , iar in jurul mesei aceeia nu prea erau multe persoane. I`am facut semn profesorului.
-E bun locul acela? spun aratand spre el
Sus In jos
John Reeves
Profesor
Profesor
John Reeves


Mesaje : 65
Data de inscriere : 24/08/2011
Varsta : 31
Localizare : în râşniţa de cafea

Momente de liniste. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Aug 31, 2011 8:53 pm

O urmă pe roşcată înde-aproape încât să o vadă şi să o urmărească atent cu privirea. Locul ales de ea era chiar masa la care se aşeza el mai mereu.
-Mai bine de atât nu se putea! exclamă cu un zâmbet şters pe chipul lui poţi spune oarecum angelic , căci era un om matur fără zâmbete perverse în văzul tuturor...
Sus In jos
Isadora H. Conroy
Anul I
Anul I
Isadora H. Conroy


Mesaje : 29
Data de inscriere : 24/08/2011

Momente de liniste. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 01, 2011 2:17 pm

Zambesc multumita indreptandu`ma spre masa. Ma asez pe scaun si imi scot telefonul si il trantesc pe masa. Era un fel de "tic" de`al meu . Imi placea sa il vad , sa stiu ca e pe masa si nu imi buzunar. Nu imi era frica de hotii de buzunare , nu patisem niciodata sa fiu jefuita , dar era doar o masura mica de precautie.
L`am privit pret de cateva secunde pe prof analizandu`l , era culmea ca ajunsesem sa beau o cafea cu el dar nu stiam cum il cheama.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Momente de liniste. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Momente de liniste.   Momente de liniste. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Momente de liniste.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
red sticks asasin  :: Academia Red . :: Sala de sport . :: Vestiarele .-
Mergi direct la: